Bratislava Lindy Exchange

'Be Crazy, Stay Classy!'
13-15.10.2023

BLEX


Sme späť!

Po minuloročnom oživení po pandémii sme tento rok pripravili aj oživenú verziu Exchange! Pridajte sa k nám druhý októbrový týždeň v čarovnom hlavnom meste Slovenska, Bratislave, na najväčšej swingovo - tanečnej udalosti na Slovensku. Po náročnom roku vás radi privítame späť s otvorenou náručou a pretancovanými nocami. <3. Join us in the second week of October in the enchanting capital of Slovakia, Bratislava, for Slovakia's biggest dancing event. After a challenging year, we are eager to welcome you back with open arms and dancing feet!

Na čo sa môžete tešiť?

Hudba

3 živé kapely počas troch dní doplnené o skúsených DJs, ktorí ťa proste nenechajú sedieť v kľude, a samozrejme piatková Big Band battle v krásnom prostredí Starej tržnice

Lekcie

Po prvý raz budú súčasťou BLEX-u aj lekcie so svetoznámymi lektormi! Alberto a Ola sa k nám počas sobotňajšieho dopoludnia pripoja na dvoch špeciálnych hodinách. Jednou z nich bude Solo Jazz hodina s Albertom a druhou bude párová lekcia pre otvorenú úroveň, kde sa k Albertovi pripojí Ola.

Taster class

Pred sobotňajšou a nedeľnou párty môžeš načerpať novú inšpiráciu na taster class s mladými a entuziastickými lektormi, ktorí sú vychádzajúce hviezdy swingovej scény.

Iné aktivity

V sobotu nás čaká prehliadka centra Bratislavy a popoludňajšia tančiareň v priestoroch Mirbachovho paláca. V nedeľu si spolu pri skvelom obede a kávičke načerpáme sily pred poslednou farewell party v Kamel klube.

Príjemné jesenné počasie sľúbiť nevieme, ale náš nadšený organizačný team spraví všetko čo je v ich silách aby ste si akciu užili! A to všetko v prostredí mesta plného kaviarničiek a podnikov s výborným jedlom a ešte lepším pitím.

Lístky

Full Party Pass

S týmto lístkom máte prístup na všetky party a spoločenské aktivity od piatkového večera až po skoré ranné hodiny nedeľnej party. Jediné miesto, na ktoré vám tento lístok nezabezpečí vstup sú lekcie počas sobotného doobedia.

Early Bird

S týmto lístkom máte rovnaké výhody ako Full Party Pass za zľavnenú sumu najrýchlejších registrovaných

Class Solo Jazz

Toto je jediný typ lístka, ktorý Vám umožní vstup na Solo Jazz Class s Albertom počas sobotného doobedia

Class Lindy Hop

Toto je jediný typ lístka, ktorý Vám umožní vstup na Lindy Hop lekciu s Albertom a Olou počas sobotného doobedia

Sobota

S týmto lístkom máte prístup na sobotnú party. Od taster lekcie až po last survivors picture!

Nedeľa

S týmto lístkom máte prístup na nedeľnú party. Od taster lekcie až po last survivors picture!

15+

Hodín

tancovania na parkete

7+

Hodín

živej hudby

200+

Nôh

na tanečnom parkete

Program


October 13, 2023
06:30 p.m. - 11:45 p.m.
Veľký tanečný večer - Big Band Battle
Bratislava Hot Serenaders (SK) & Ondřej Havelka and his Melody Makers (CZ) -
Taster Class: B-Swing teachers Janči and Veronika
Miesto:
Stará tržnica
Námestie SNP

Taster class @ 6:45 p.m. : Peabody, One-Step, Breakaway

Piatkový Big Band Battle odštartuje už o 18:30 v budove Starej tržnice na námestí SNP ukážkovou lekciou s lektormi z B-Swingu. Na pódiu sa budú biť o vašu priazeň Bratislava Hot Serenaders a Ondřej Havelka & his Melody Makers až do polnoci.


Bratislava Hot Serenaders (SK) and Ondřej Havelka and his Melody Makers (CZ) Big Band battle je battle jedných z najlepších big bandov z Čiech a Slovenska! Pridajte sa na hudobnú cestu do 20. až 40. rokov 20. storočia do strednej Európy, ale aj Ameriky! Okrem výbornej swingovej kvality budete mať možnosť oprášiť aj téma workshopu na autentické aranžmány, ktoré sa hrali v našich končinách. Večer začne ukážkovou lekciou s lektormi z tanečnej školy B-Swing :). (Piatková party je súčasťou udalosti Veľký tanečný večer)


Veronika je profesionálna vedkyňa, Janči je profi tanečník. Toto spojenie na parkete prináša nespútanú kreatívnu energiu, dynamiku, extra dôraz na muzikalitu bez straty precíznosti pohybu. Na ich lekcii si budete môcť vyskúšať tance, ktoré predchádzali swingu. Tance, ktoré idú ruka v ruke s ragtime hudbou a raným jazzom. Táto lekcia obohatí repertoár každého Lindy Hoppera a zároveň pomôže na parkete všetkým, ktorí svoj tanečný tachometer ešte len spúšťajú.

October 14, 2023
10:00 - 11:00 Solo Jazz Class with Alberto
11:15-12:15 Lindy Hop class with Alberto and Ola
CLASSES
Miesto:
B-Swing Studio
Račianska 72, 831 02 Bratislava

Po prvý raz budú súčasťou BLEX-u aj lekcie so svetoznámymi lektormi! Alberto a Ola sa k nám počas sobotňajšieho dopoludnia pripoja na dvoch špeciálnych hodinách. Jednou z nich bude Solo Jazz hodina s Albertom a druhou bude párová lekcia pre otvorenú úroveň, kde sa k Albertovi pripojí Ola.

1 p.m. - 16 p.m.
CITY CENTER TOUR & SOCIAL
Miesto:
Mirbachov palác
Františkánske námestie 8-11, 811 01 Bratislava

Welcome to our enchanting social event at Exchange in Bratislava's historic center! Step into a beautiful building and immerse yourself in the timeless charm of this captivating city. You can enjoy a little sweet bar, made by our volunteers, and coffee. But our social is more than just dancing; it's a chance to explore the beauty of Bratislava's historic center. Join our short guided tours and discover the hidden gems and fascinating history that this city holds.In this warm and inviting atmosphere, we eagerly await moments of camaraderie, laughter, and shared experiences. Exchange is not just about the dance floor; it's about connecting with others through conversations and the joy of being together. .

od 7:30 p.m.
Party
AppenDixie -
Taster Class: Alberto and Ola
Miesto:
Kamel Klub(Karloveské Centrum Kultúry)
Molecova 2, 841 04 Karlova Ves

Sobotnú party odštartuje o 20:00 párová taster class s Albertom a Olou. Čo všetko Vás čaká počas sobotného večera/noci?


Čo všetko Vás čaká počas sobotného večera/noci?

 • od 20:00 taster class s Albertom a Olou
 • od 21:10 AppenDixie (CZ)
 • 21:50 prelims & 23:45 finals Mix and Match sútaž
 • fotokútik
 • Vintage corner, Náušky od Dášky, ReTie by Ema
 • tancovanie do neskorej noci / skorého rána

October 15, 2023
od 12:00 p.m.
Brunch, coffee and dance
Miesto:
Lodenica Caffe
Karloveské rameno 1, 841 04 Karlova Ves

Pre všetkých sme na nedeľu pripravili chillout obed. Príďte sa najesť, porozprávať, potancovať pri káve a koláči, alebo si užiť atmosféru pri pohári vína.

08:00 p.m. - 02:00 a.m.
Farewell Party
DJs spotlight -
Taster Class: Jacek and Łukasz
Miesto:
Kamel Klub (Karloveské Centrum Kultúry)
Molecova 2, 841 04 Karlova Ves

Nedeľnú farewell party si užijeme v Kamel Klube so skvelými DJs. O 20:00 ju odštartuje taster class od skvelých lektorov Jacek and Łukasz. Bude sa tancovať do rána!

Učinkujúci


 • Ondřej Havelka & his Melody Makers

  (CZ)

  Bratislava Hot Serenaders

  (SK)

  AppenDixie

  (CZ)

  Alberto

  (IT)

 • Ola

  (PL)

  Jacek and Łukasz

  (PL)

  Janči a Veronika

  (SK)

  DJ Julia

  (PL)

 • Swingtime DJ Stephan

Ondřej Havelka & his Melody Makers
(CZ)

Autentický zvuk, dobová štylizácia a atraktívna show plná nadhľadu a skvelých hudobných výkonov vás prenesie do začiatku do 30. rokov až k raným rokom 40. Repertoár 15-členného orchestra je skutočne pestrý, sweet jazz, hot jazz, od hollywoodskych muzikálov až po vrcholné čísla swingových big-bandov.

Bratislava Hot Serenaders
(SK)

Unikátny orchester, ktorý sa pod vedením trubkára Juraja Bartoša špecializuje na hot-jazzovú hudbu 20. a 30. rokov. Orchester patrí medzi svetovú špičku v autentickej interpretácii jazzovej hudby tohto obdobia, dôkazom sú ocenenia z európskych festivalov, ako aj pozitívne ohlasy a kritiky z celého sveta. Tento popredný slovenský jazzový orchester absolvoval aj koncertné turné v Spojenom kráľovstve. Orchester tvorí pätnásť hudobníkov, dámske vokálne trio Serenaders Sisters a speváci (štýlovo nazývaní “crooneri”) Dodo Kuriľák a Miloš Stančík. Orchester hrá na autentických nástrojoch z 20. rokov, a vystupuje v na mieru ušitých smokingoch a šatách z tohto noblesného obdobia.

AppenDixie
(CZ)

AppenDixie is a band that is driven by the local swing dance scene. Combines the elements of the early swing and traditional jazz with a slight touch of craziness.

The band has been given a great oppurtunity to play at big dance events and are a regular part of the Prague Swing festivals (PSSF and PSX). Along with the Prague’s festivals the AppenDixie has played for the lindy hop scene of Brno, Dresden, Pilsen and by the end of 2017 they’ll have played for Vienna as well. (We all do like it hot!)

The band regularly organises dance parties themselves and raid the existing ones with their powerful live music.

Alberto
(IT)

Alberto Meucci (IT)

Alberto discovered Lindy Hop in 2015 and it was love from the very first dance.

He sees inspiration in every Lindy Hopper - regardless of whether it is his teacher or student - each meeting on the dance floor brings something new. Dancing gives him energy and a curiosity to always learn more about the history of the dance. His pockets are full of rhythmic variations and ...jokes. He comes from picturesque Genoa in Italy, while currently he lives and teaches in Warsaw.

Ola
(PL)

Ola Szatkowska (PL)

Ola started her dance adventure in 2010 with Boogie Woogie and little did she know how this hobby would evolve and change her life in the future. A few years later, after attending her first swing festival ever she fully sold her feet, soul and heart to Lindy Hop and Authentic Jazz. She strongly believes that being connected to the music is what’s most important in dancing - after all it’s the music that has started it all. Progress in dancing is for her a process that never ends and may be caused by many factors, that's why she draws inspiration from many sources, both from old clips and contemporary lindy hoppers. If you ask her what are the most important features a perfect dancer should have, she would answer: a good sense of rhythm, empathy and a sense of humor. This answer sums up what is the main focus in her classes. For a few years now Ola’s main area of interest are clips with female dancers from the swing era - she spends hours watching those and breaking down steps of chorus girls and single performers. Since 2020 she’s been a leader and choreographer of ShimSham Chorus Line - a dynamic group of fantastic women and talented dancers located in Warsaw. She’s a part of the Warsaw swing dancing community and teaches regular classes in ShimSham - Warszawski Swing school.

Jacek and Łukasz
(PL)

Jacek Pasternak (PL)

Jacek is a swing dancer, instructor and one of the most charismatic personalities on the Polish swing scene. He came across swing dance in 2016 and instantly became fascinated by that, especially by Charleston. He has performed a number of times at various shows and placed in many competitions in Poland (e.g. Retro Weekend Festival, Silesia Swing Festival, Mermaid Swing Festival) and abroad (Savoy Cup, Sofia Swing Festival). He is a passionate dancer, who strives to express himself better, putting authenticity, creativity and freedom first. Classes with him give a lot of joy and positive energy to each participant.

Łukasz  Furmanek (PL)

Did you know that Łukasz danced before he could even walk?! At least that's what his mommy says. Fate wanted him to put his first triple in 2018, soon after he started teaching others to take their first steps in Lindy Hop. In this year he was part of the Warsaw team that won the City Battle at the Savoy Cup. Łukasz claims that dance is primarily a dialogue and an opportunity to celebrate a moment with another person. Of course he loves switching roles too! During classes he is wholeheartedly involved in the needs of students, paying special attention to the connection between partners and having fun together.

Janči a Veronika
(SK)

Ján Kubriczký (SK)

Jan started dancing when he was 9. After almost 10 years of dancing Slovak Folklore, he decided to pursue what he loved and began to study Pedagogy of the dance at the Academy of Performing Arts in Bratislava. During his studies, he had the opportunity to familiarize himself with various techniques, such as ballet, jazz, modern or contemporary dance. However, finding about Lindy Hop in 2014 got him carried away, and the excitement never ceased to grow. Swing fascinates him in his improvisation and communication of the partners during the dance. For these reasons, you can always find a strong influence of the techniques, dynamics, rhythm and wildness of Slovak Folklore. As he wants to spread his joy of the dance to as many people as possible, he started leading the swing community of Bratislava. In teaching he pays attention to detail and to understanding the moves and motions.

Veronika Janáčová (SK)

Veronika started dancing at the age of four and has been dancing to this day. Originally she was a show dancer, but in 2014 she discovered swing dance and has stayed with it ever since. According to the motto of improvisation „yes, and…“ she encourages her students to be inspired by the music and fellow dancers and to push those inspirations further within their personal style. Musicality and playfulness is what she enjoys about swing, and in her lessons she likes to explore not only the individuality of each dancer but also individuality of each dance couple. She never says no to the opportunity to try a new dance and then likes to incorporate new techniques into her classes. She likes to attend international festivals and occasionally manages to place in a competition, but most of all she enjoys seeing the dancers of her local Bratislava scene become total swing enthusiasts.

DJ Julia
(PL)

Julia Pietrzykowska (PL)

Passion for jazz music has accompanied her practically forever and this is what attracted her to the world of swing. Shortly after she started dancing, she began to share her favourite pieces on local parties. She believes that the main job of the DJ is responding to current energy on the dancefloor, always putting the comfort of dancers first. Music is the main source of her dancing ideas and she loves sharing it with the others, and the artists that inspire her the most are Count Basie and Oscar Peterson.

Swingtime DJ Stephan

Registrácia


Early Bird

65 €
všetky 3 dni / all 3 days
Sold Out

Full Party Pass

75 €
všetky 3 dni / all 3 days

Solo Class

20 €
SOLO with Alberto

Lindy Hop Class

25 €
LINDY HOP with Alberto & Ola

Sobota / Saturday

25 €
iba párty / only party

Nedeľa / Sunday

15 €
iba párty / only party
Item
Množstvo
Cena
Finálna cena
Finálna cena
%eer-ticket-title%
max %eer-max%
%eer-price-currency%
Dancing as?
Do you have partner?
Pre viac informácii k lístkom, prosím, pozrite koniec sekcie o BLEX

FAQ


Neprišiel mi spätný mail, čo mám robiť?
Ak ste sa prihlásili na Class Lindy Hop, potvrdzovací mail s platobnými info príde hneď ako sa prihlási váš tanečný partner alebo vás systém spáruje s tanečným partnerom, ktorý sa tiež hlási sám / sama. Chceme aby na lekcii boli vyvážené počty a mohli ste si tak lekciu maximálne užiť. Takisto, prosím, si skontrolujte spam priečinok a ak nie je email ani tam tak nám, prosím, napíšte na info@blex.sk.
Čo je zahrnuté v rámci piatkového lístku na Veľký tanečný večer - Big Band Battle? (iba Full pass)
Ako súčasť full passu získate lístok na piatkový Veľký tanečný večer s Bratislava Hot Serenaders a Ondřej Havelka & his Melody Makers. S lístkom získate miesto u stolu na balkóne a samozrejme miesto na parkete, kde si môžete užiť oba Big bandy.
Čo robiť, ak som si kúpil lístok a nemôžem sa zúčastniť?
V taktomto prípade odporúčame skúsiť lístok predať. Po predaní lístka je potrebné aby aj osoba, ktorá lístok predáva aj osoba, ktorá lístok kupuje kontaktovali organizátora na mail info@blex.sk. Predať lístok 24 alebo menej hodín pred uskutočnením podujatia z organizačných dôvodov nie je možné.

Kontakt


Nehanbite sa, spýtajte sa na čokoľvek

Email

info@blex.sk

sk_SKSlovak
en_USEnglish sk_SKSlovak