Bratislava Lindy Exchange

'Be Crazy, Stay Classy!'
Bratislava, Slovakia
11-13 Október 2019

Registruj

BLEX


Najväčšia swingová tanečná akcia roka v Bratislave! Príďte a zažite kvalitnú swingovú hudbu od slovenských a českých big bandov hrajúcich originálne dobové aranžmány, ale aj menších nadšených kapiel s energiou, ktorá vás udrží na parkete celú noc. Bratislava svojou polohou v srdci Európy dáva skvelú možnosť získať lacné letenky (alebo pivo) a stretnúť sa na tanečnom parkete s blízkymi kamarátmi, či sa zoznámiť s novými priateľskými ľuďmi z celej Európy.

24+

Hodín

Tancovania na parkete

9+

Hodín

Úžasnej živej hudby

200+

Tanečníkov

Všetci rovnako swingovo naladení

Program


11 október, 2019
Večer
Veľký tanečný večer
Venue: Stará Tržnica

Bratislava Hot Serenaders vs. Ondřej Havelka & his Melody Makers

Prenesieme sa do 20 - tych až 40 - tych rokov minulého storočia v strednej Európe. Od dvoch unikátnych dobových big bandov si vypočujeme kvalitný americký swing ako aj aranžmány, ktoré sa hrali v tom čase v našich zemepisných šírkach. (Udalosť je súčasťou verejného podujatia Veľký tanečný večer.)

Neskôr
Party
Venue: Metropol bar

Ešte viac tancovania v Metropol bare

12 október, 2019
Cez deň
Denný program
Venue: Kamel Klub

... oznámime čoskoro ...

Večer
Party
Venue:

 • Live music from the Heart of Dixie
 • Taster Class
 • Open Jack & Jill Competition
Ochutnáme atmosféru svetoznámej tančiarne Savoy, no v menšom merítku. Kapela ako aj súťaž Jack and Jill sa postarajú o bláznivú party.

13 október, 2019
Obed
Spoločný čas
Venue: Caffe St. Germain

obed, káva a koláčik

Večer
Farewell Party
Venue: Metropol Bar

 • Live music from the Gabo Jonáš Swingtet
 • Taster Class
Rozlúčková party v domácej útulnej atmosfére, po ktorej budeme chcieť aby nasledujúci rok ubehol neskutočne rýchlo. Len aby sme sa stretli opäť v Bratislave na BLEX 2020!

Učinkujúci


 • Heart of Dixie

  (CZ)

  Gabo Jonáš Swingtet

  (SK)

  Ondřej Havelka & his Melody Makers

  (CZ)

  Bratislava Hot Serenaders

  (SK)

Heart of Dixie
(CZ)
Heart of Dixie je bláznivá swingová kapela z Brna, ktorej členovia podľa vlastných slov milujú párty a tvrdia, že tanečníci by si mali hudbu užiť rovnako ako hudobníci! Členovia Heart of Dixie študovali na Katedre jazzovej interpretácie JAMU v Brne, a tak sa môžete tešiť na špičkové aranžmány na mieru ušité tanečníkom! Nenechajte sa popliesť ani ich dixielandovým setupom v zložení trúbka, klarinet, trombón, gitara, kontrabas a bicie. So svojím hudobným zázemím dokáže kapela ponúknuť hudbu od 20. do 40. rokov minulého storočia,v štýle big bandov až po nové swingové skladby.
Gabo Jonáš Swingtet
(SK)
Zoskupenie brilantných a medzinárodne uznávaných jazzových hudobníkov okolo klaviristu Gaba Jonáša. Pripravte sa na swingovú jam session, ktorá vás donúti vychutnávať hudbu do posledného tónu. Nestarnúce swingové klasiky, či menej známe melódie v aranžmánoch, ktoré možno ešte ani hudobníci sami nepoznajú nechávajú stoličky prázdne, no parket naplnia rýchlosťou blesku.
Ondřej Havelka & his Melody Makers
(CZ)
Autentický zvuk, dobová štylizácia a atraktívna show plná nadhľadu a skvelých hudobných výkonov vás prenesie do začiatku do 30. rokov až k raným rokom 40. Repertoár 15-členného orchestra je skutočne pestrý, sweet jazz, hot jazz, od hollywoodskych muzikálov až po vrcholné čísla swingových big-bandov.
Bratislava Hot Serenaders
(SK)
Unikátny orchester, ktorý sa pod vedením trubkára Juraja Bartoša špecializuje na hot-jazzovú hudbu 20. a 30. rokov. Orchester patrí medzi svetovú špičku v autentickej interpretácii jazzovej hudby tohto obdobia, dôkazom sú ocenenia z európskych festivalov, ako aj pozitívne ohlasy a kritiky z celého sveta. Tento popredný slovenský jazzový orchester absolvoval aj koncertné turné v Spojenom kráľovstve. Orchester tvorí pätnásť hudobníkov, dámske vokálne trio Serenaders Sisters a speváci (štýlovo nazývaní “crooneri”) Dodo Kuriľák a Miloš Stančík. Orchester hrá na autentických nástrojoch z 20. rokov, a vystupuje v na mieru ušitých smokingoch a šatách z tohto noblesného obdobia.

Registrácia


Full Pass Early Bird

50 €
všetky 3 dni / all 3 days
Sold Out

Full Pass Regular

55 €
všetky 3 dni / all 3 days

Saturday Party Ticket

20 €
sobota / saturday

Sunday Party Ticket

10 €
nedeľa / sunday
Item
Množstvo
Cena
Finálna cena
Finálna cena
%eer-ticket-title%
max %eer-max%
%eer-price-currency%
Dancing as?
Do you have partner?

FAQ


Neprišiel mi spätný mail, čo mám robiť?
Napíšte nám na info@blex.sk Skontrolujeme, kde sa stala chyba a dáme vám všetky potrebné informácie.
Je možné získať hosting?
Naša komunita nie je veľká a miest na hosting teda tiež nemáme mnoho. Najprv sa preto snažíme ubytovať kapely a účinkujúcich. Ak ale nejaké miesta zostanú, včas o nich budeme informovať na sociálnych sieťach.
Neušiel sa mi hosting, kde je vhodné hľadať ubytovanie?
Máme pozitívne ohlasy na hostely https://www.patiohostel.com/ a http://www.hostelblues.sk/ Oba hostely sú v centre, blízko piatkovej aj nedeľnej venue a na električkovej trati priamym spojom k sobotnej party.
Čo obsahuje lístok na piatkový Veľký tanečný večer (len súčasť full passu)?
V rámci full passu dostanete lístok na piatkový big band battle Veľký tanečný večer. Tento lístok zahŕňa miesto pri stole na balkóne a samozrejme, prístup na tanečný parket, kde si môžete dosýtosti užiť oba orchestre.
Môžem ísť na denný program aj ak nemám fullpass?
Pretože priestory, v ktorých podujatie organizujeme majú obmedzenú kapacitu, denný program je len súčasťou full passu a nie je možné ho dokúpiť zvlášť.
Čo robiť, ak som si kúpil lístok a nemôžem sa zúčastniť?
V taktomto prípade odporúčame skúsiť lístok predať. Po predaní lístka je potrebné aby aj osoba, ktorá lístok predáva aj osoba, ktorá lístok kupuje kontaktovali organizátora na mail info@blex.sk. Predať lístok 24 alebo menej hodín pred uskutočnením podujatia z organizačných dôvodov nie je možné.

Contact


Nehanbite sa, spýtajte sa na čokoľvek

Email

info@blex.sk

sk_SKSlovak
en_USEnglish sk_SKSlovak